Montaż rekuperacji w Warszawie i Wołominie

Rekuperacja to wentylacja z odzyskiem ciepła. Świeże, zimne powietrze zasysane jest z zewnątrz budynku a następnie zostaje ogrzane w wymienniku ciepła energią zawartą w powietrzu wywiewanym z pomieszczenia. Proces rekuperacji opisać można również za pomocą wentylacji mechanicznej. Sama rekuperacja jest również w pełni kompatybilna z klimatyzacją, wręcz wspiera jej działanie latem skracając czas trwania procesu klimatyzowania pomieszczenia.

Postaw na rekuperację tzw.”wentylację mechaniczną” i zaoszczędź!

Mówiąc o zaletach zamontowania rekuperacji w domu czy pomieszczeniu biurowym, warto je podzielić na zdrowotne i ekonomiczne.

Korzyści zdrowotne wynikające z instalacji rekuperacji:

 • komfortowe warunki pracy i wypoczynku dla alergików;
 • brak wilgoci i pleśni w budynku i pomieszczeniu;
 • eliminacja nadmiaru dwutlenku węgla w pomieszczeniu bądź budynku bez konieczności wietrzenia;
 • łatwiejszy dostęp i lepsza przepustowość świeżego powietrza;
 • wykluczenie nadmiernego hałasu, ewentualnie występującego podczas wietrzenia i otwierania okien;
 • uniknięcie problematycznego zimą wietrzenia pomieszczeń.

Korzyści ekonomiczne, których doświadczysz korzystając z rekuperacji:

 • ogranicza zużycie energii cieplnej;
 • kompatybilność z systemami energii odnawialnej;
 • must have w domach ekologicznych 
 • klimatyzacja w połączeniu z rekuperacją działa wydajniej i zużywa mniej energii.

Montaż rekuperacji pozwala zaoszczędzić środki pieniężne z tytułu odzyskiwania ciepła, dzięki czemu zużywane jest mniej energii cieplnej, a koszty ogrzewania są mniejsze. Posiadanie wentylacji mechanicznej, jak nazywana jest również instalacja rekuperacyjna, przede wszystkim zwiększa komfort pracy, relaksu oraz eliminuje niedogodności standardowo związane z dostarczaniem świeżego powietrza do pomieszczenia. Mowa tu między innymi o braku konieczności wietrzenia lokali, dzięki czemu osoby w nim przebywające nie są narażone na nadmierny hałas płynący z ulicy oraz na powszechne wskutek przeciągów tzw. “przewianie”.

Zadbaj o swój portfel i zdrowie dzięki rekuperacji!

Oprócz wspomnianych wyżej korzyści zdrowotnych z posiadania rekuperacji, warto zwrócić uwagę również na pozytywy prewencyjne płynące z jej instalacji. Mianowicie pomaga to wyeliminować pleść oraz zawilgocenie, a także przeciwdziałać ich powstawaniu na murach budynku. Nie ulega wątpliwości, iż dzięki temu możliwe jest uniknięcie kosztownych napraw budowlanych ścian, które mogłyby powstać z tytułu zawilgocenia. Dodatkowo jest to oczywiście korzystne dla zdrowia osób przebywających na co dzień w danym pomieszczeniu, a w szczególności alergików.

Polecamy rekuperatory znanych i cenionych producentów:

KONTAKT 

ZAKŁADANIE I MONTAŻ KLIMATYZACJI Wołomin Warszawa

ADRES

Żeromskiego 12
05-200 Wołomin

Skontaktuj się z nami

  Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji przez klimatyzacja-wolter.pl za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu Regulaminu serwisu i Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204)